Ve čtvrtek 28. září si většina lidí užívala volný sváteční den. 
I já jsem měla volný den a nemusela do svého zaměstnání. Ale odpočívala jsem jen na půl.

Ráno po 7 hodině sedám do auta. Mám před sebou 430 km, abych se mohla vrátit večer ve zdraví zpátky domů.

Jedu směr Hradec Králové, kde u Opatovic najíždím na dálnici do Prahy. Cesta probíhá v pohodě, svítí sluníčko a vypadá to na krásné babí léto. 
V Praze se začíná počasí kazit. Po opuštění našeho hlavního města po dálnici směr Karlovy Vary, začíná mlha, která vydrží až do mé 1. zastávky pro dnešní den.

Je neděle ráno 17. zaří 2017.
S obavami se koukám na mobil na všechny možné aplikace na předpověď počasí. Mými favority jsou Meteoradar, Klára a Aladin. Předpověď na odpoledne je všelijaká, venku za oknem to také moc nadějně nevypadá.


Během celého dopoledne mi nikdo nevolal ani nepsal, že by byla akce zrušená. A tak vyrážím před 13h do stáje spolu s mojí pomocnicí Terkou. S obavami jdu do výběhu, jestli mě čekají blativé koule nebo ne. Mé obavy se naštěstí nevyplňují. I když Carmuš nějaké to bahno na sobě má, ale není to nic strašného.

Obě kobylky vypucujeme hřbílkem a kartáčem, za pomocí rozčesávače (lesku na srst a hřívu) rozčesáme hřívy a ocasy. U Mii těch pár chlupů jde rychle, u Carmuš to je horší. U rozčesávání zjišťuji, že už máme ocasy moc dlouhé a tak je lehce zastřihnu (u spěnek), aby si na ně nešlapali a zbytečně si nevytrhávali žíně. Carmen jich má zásobu, ale u Mii by to bylo horší.

O půl druhé, když finišujeme s přípravou, přijíždí Vlaďka. Zanedlouho je nakládáme do hengru, kam vlezou bezproblémů a vyrážíme na cestu ....

Je sobota 15. července po poledni a já čekám až s Carmen přijdeme na řadu na klinice akademického jezdectví s Terkou Kucharskou. Terku neznám, vidím ji poprvé, jen jsem si před klinikou přečetla její knihu s názvem 160.
Hlavou se mi honí myšlenky... „Jak se bude tvářit na mé miniponíky? Bude nás brát vážně?"
Do toho všeho se spustí prudký liják a já během 5 minut jsem promoklá skoro až na kost. Carmen déšť nijak nevadí, jediné, co ji zajímá je tráva.

Inspirujte se,

jak využít miniponíky

v tomto eBooku ZDARMA.

Pro stažení klikněte SEM.

Přidejte se k nám na Facebooku: