Je neděle ráno 17. zaří 2017.
S obavami se koukám na mobil na všechny možné aplikace na předpověď počasí. Mými favority jsou Meteoradar, Klára a Aladin. Předpověď na odpoledne je všelijaká, venku za oknem to také moc nadějně nevypadá.


Během celého dopoledne mi nikdo nevolal ani nepsal, že by byla akce zrušená. A tak vyrážím před 13h do stáje spolu s mojí pomocnicí Terkou. S obavami jdu do výběhu, jestli mě čekají blativé koule nebo ne. Mé obavy se naštěstí nevyplňují. I když Carmuš nějaké to bahno na sobě má, ale není to nic strašného.

Obě kobylky vypucujeme hřbílkem a kartáčem, za pomocí rozčesávače (lesku na srst a hřívu) rozčesáme hřívy a ocasy. U Mii těch pár chlupů jde rychle, u Carmuš to je horší. U rozčesávání zjišťuji, že už máme ocasy moc dlouhé a tak je lehce zastřihnu (u spěnek), aby si na ně nešlapali a zbytečně si nevytrhávali žíně. Carmen jich má zásobu, ale u Mii by to bylo horší.

O půl druhé, když finišujeme s přípravou, přijíždí Vlaďka. Zanedlouho je nakládáme do hengru, kam vlezou bezproblémů a vyrážíme na cestu ....

 

Naše dnešní cesta směřuje do domova pro seniory na Seči.
Čeká nás tady vystoupení v rámci akce konané pro seniory nazvané Rozloučení s létem. A rozloučení s létem to opravdu bylo. Letní počasí to nepřípomínalo ani trochu.

Po našem příjezdu jsme zjistili, že dnes tu budou nejen senioři, ale i jejich děti a vnoučata. Děti se kolem nás hned seběhli a začali miniponíkům zaplétat hřívy :-)

Já jsem si připravila pro miniponíky, vše co potřebuji k našemu vystoupení. Oni mezitím pilně žrali trávu, děti je zkrášlili a ti větší si je chodili hladit a obdivovat je.

 

Čas utíkal rychle a tak nastal čas našeho vystoupení.


Nejdříve Carmuš ukázala ukázku horse agility. A velmi mě potěšila, když ani jednou nezaváhala. Překážky viděla dvakrát v životě, naposledy v červnu na vystoupení. Když si vzpomenu jako to byl bubák a dnes ... :-) Ta kobyla prostě ví, kdy mi udělat radost :-) 
Pokud jste ještě nečetli její příběh, přečtěte si ho ZDE

Mia se předvedla v jejich oblíbených cirkusových kouskách. Ty jsou oblíbené nejen u ní, ale i u diváků :-)

Po vystoupení jsme všechny obešli, aby si je mohli pohladit a kdo chtěl, tak jim dát i tvrdý chléb.

 

Jsem ráda, že počasí vydrželo, a i když bylo pod mrakem, nepršelo.
Bylo opět krásné vidět radost seniorů, ale i těch mladších, které jsme potěšili a ukázali jim, že miniponíci jsou malí úžasní koníci, kteří dokáží potěšit všechny generace :-)

 

V letošním roce to už moc na venkovní akce nevypadá, ale ten příští se pomalu, ale jistě blíží.
Také byste rádi potěšili seniory, zpřestřili program na dětském dni nebo na jakékoliv vaší akci?
ANO?
Kontaktujte mě na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a domluvíme se.

 

O Autorce
Jmenuji se Monika Štumpfová. Miluji miniponíky a jejich trénink a mým posláním je ukazovat lidem cestu, jak s nimi pracovat a užívat si společně strávené chvíle.
Další články od Moniky

Inspirujte se,

jak využít miniponíky

v tomto eBooku ZDARMA.

Pro stažení klikněte SEM.

Přidejte se k nám na Facebooku: