Ve čtvrtek 28. září si většina lidí užívala volný sváteční den. 
I já jsem měla volný den a nemusela do svého zaměstnání. Ale odpočívala jsem jen na půl.

Ráno po 7 hodině sedám do auta. Mám před sebou 430 km, abych se mohla vrátit večer ve zdraví zpátky domů.

Jedu směr Hradec Králové, kde u Opatovic najíždím na dálnici do Prahy. Cesta probíhá v pohodě, svítí sluníčko a vypadá to na krásné babí léto. 
V Praze se začíná počasí kazit. Po opuštění našeho hlavního města po dálnici směr Karlovy Vary, začíná mlha, která vydrží až do mé 1. zastávky pro dnešní den.

První zastávkou je malá vesnička Vrbice, kde se nachází rodinná stáj.

Na mě tady čeká poník Karel z kterého již děti vyrostli. Jeho majitelka ho nechce prodat a rozhodla se ho naučit do zápřahu.
S Karlem se seznamuji v kruhovce. Zjišťuji, že ač se poslední dobou fláká, reaguje dobře. Tedy když se mu chce. :-)

Začínáme od prvního kroku, kterým je rozcházení na pobídku na zádi, přes chůzi na otěžích vedle Karla až po samotnou práci na dlouhé oprati.

Nejdříve s ním pracuji já a u toho vysvětluji, co a proč dělám. Po chvilce ho předám majitelce, aby si to také  s ním vyzkoušela a opravuji chyby, aby byli schopni spolu sami doma trénovat. 

Karel je velice šikovný a chápavý poník, který mi udělal velkou radost. :-)

 

Po 2 hodinách sedám do auta a vyražím směr Kralupy nad Vltavou, kde je má 2. zastávka pro tento den. Čím více se blížím do Kralup, tím je počasí lepší. Svítí sluníčko a v Kralupech mě vítá nádherné babí léto.

 

V Kralupech jsem už byla na jaře na miniponičku Lily, nyní má i kamaráda miniponíka Juráška. 

Malá slečna Leonka mi ukazuje, co se vše od jara spolu s Lily naučili. Udělali opravdu velký kus práce. Dala jsem jim pár praktických rad, aby jí Lily fungovala ještě lépe.

S Juráškem jsme se zaměřili na cirkusové kousky. Rozpracovali jsme lehání a naučili ho úsměv a říkat Ano. Dále jsme si ukázali základy práce pro přípravu do zápřahu.

Jurášek je také velice šikovný minipony. Bude z něho cirkusový minipony jako z mé Miušky.

 

Po 1,5h sedám do auta a jedu zpátky domů. S úsměvěm na tváři, s dobrým pocitem u srdce a s nově získanými zkušenostmi s dalšími miniponíky. 

 

S miniponíky se člověk učí celý život.

 

Každý minipony vás něčím obohatí, něco vám přinese do vašeho života.


Jsem vždy velmi ráda, když mohu své získané znalosti předat dál a zároveň se i sama něco přiučit od miniponíka se kterým pracuji, proto mám pro vás nabídku tréninkových lekcí. :-) 

O Autorce
Jmenuji se Monika Štumpfová. Miluji miniponíky a jejich trénink a mým posláním je ukazovat lidem cestu, jak s nimi pracovat a užívat si společně strávené chvíle.
Další články od Moniky

Přidejte se k nám na Facebooku: