Miniponíci nejsou často bráni vážně.

Lidé je kupují jako levné společníky ke koním nebo jako sekačku na trávu.
Někdy se stává, že se koupí pro děti, ty ale brzy odrostou nebo je minipony přestane bavit a tak se strčí někam do rohu a označí za přebytečný. V nejhorším případě skončí na jatkách či u překupníka (handlíře).

Drezurní jezdkyně a majitelka miniponíka Lancelota Sabine Ellinger ve své knize Die Pony Akademie píše:


„Mám-li být úpřímná, jsou dny, kdy dávám přednost práci s miniponíkem, místo toho, abych šla jezdit.“

 

 

A mně nezbývá nic jiného než s ní souhlasit. Sama jsem vyměnila ježdění na koni za práci s minipony a nelituji toho.
Práce s nimi mě baví a naplňuje. Neustále mě překvapují, co vše dokáží zvládnout. Posouváme naše hranice dál a dál.

Možností, jak si užít se svým miniponíkem zábavu je velmi mnoho. O některých možnostech si můžete přečíst v mém eBooku zdarma 7 tipů, jak využít minipony, který si můžete stáhnout zde.

I když nebudete jezdit v sedle, ale budete se vzdělávat v práci na ruce, v zápřahu nebo vymýšlet nejrůznější cirkusové kousky, zjistíte, že to není vůbec monotónní a nudné. Ba naopak, užijete si spoustu legrace a budete se radovat ze společných úspěchů s vaším miniponym. :-)

Je to opravdu výzva naučit miniponíky třeba dovnitř záď. Když se vám povede jen malý náznak dovnitř zádě, jako se povedl nám na kurzu akademického jezdectví s Terkou Kucharskou, bude to okamžik, který si budete dlouho pamatovat a naplní vás pocit štěstí, že nic není marné, i když se to občas na první pohled zdá. Jen je důležité se nevzdávat a vytrvat.

Z mé zkušenosti vím, že vystoupení s miniponíkem má obvykle více pozornosti a potlesku než ta samá ukázka práce s velkým koněm. Možná to je i tím, že většina lidí od nich nic neočekává, ale oni je překvapí svojí šikovností, co vše dokáží zvládnout.

Při správně zvoleném tréninku vám budou fungovat i když je vytáhnete po 3 týdnech flákání ve výběhu jako já ty svoje.
Takto jsem je vytáhla na vystoupení do domova pro seniory v září roku 2014.


Když jsme na místo dorazili, senioři už na nás čekali a my museli kolem nich projít úzkou uličkou. Někteří byli na invalidním vozíku, který moje dámy viděli poprvé v životě. Obě nezávahali ani vteřinu, prošli v klidu a v pohodě kolem nich. Vystoupení zvládli na jedničku jako kdybych s nimi pracovala naposledy včera a celé odpoledne jsme si my i senioři užili. :-) 

 

Výhodou miniponíků je, že jsou malí a dobře se s nimi manipuluje. Navíc jsou velmi chytří. :-) 

 

Moje oblíbená věta je:
Na co přijde poník, na to velký kůň nepřijde vůbec nebo mu to bude dlouho trvat."

 

Jejich chytrost, někdy spíše vychytralost může být i na obtíž, ale pokud se ji naučíte využívat ve svůj prospěch, užijete si s miniponym spoustu krásných chvil a zábavy. Ale pokud je budete mít jen jako sekačky na trávu nebo společníky k velkým koním, legraci a zábavu s nimi neužijete.

Inspirujte se, co vše lze s minipony dělat a užívejte si s nimi strávené chvíle!

O Autorce
Jmenuji se Monika Štumpfová. Miluji miniponíky a jejich trénink a mým posláním je ukazovat lidem cestu, jak s nimi pracovat a užívat si společně strávené chvíle.
Další články od Moniky

Inspirujte se,

jak využít miniponíky

v tomto eBooku ZDARMA.

Pro stažení klikněte SEM.

Přidejte se k nám na Facebooku: